Intra si tu in comunitatea "Trasnitii"

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Intra si tu in comunitatea "Trasnitii"
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Acasa
Site
Episoade Video
Stiri "trasnitii"
Episoade
Chat
Membri
Profil
Mesaje
Inregistrare
Conectare
Deconectare
Sondaj

Ce personaj preferati?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Vezi rezultatele

Facebook
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Top postatori
marlanu_ferdi (4748)
Cu ce se ocupa regizorul Fundal10Cu ce se ocupa regizorul Fundal10Cu ce se ocupa regizorul Fundal10 
razvanX (3410)
Cu ce se ocupa regizorul Fundal10Cu ce se ocupa regizorul Fundal10Cu ce se ocupa regizorul Fundal10 
trasnit08 (3153)
Cu ce se ocupa regizorul Fundal10Cu ce se ocupa regizorul Fundal10Cu ce se ocupa regizorul Fundal10 
Alex.B (3121)
Cu ce se ocupa regizorul Fundal10Cu ce se ocupa regizorul Fundal10Cu ce se ocupa regizorul Fundal10 
Valentin (2612)
Cu ce se ocupa regizorul Fundal10Cu ce se ocupa regizorul Fundal10Cu ce se ocupa regizorul Fundal10 
razvan 1997 (2190)
Cu ce se ocupa regizorul Fundal10Cu ce se ocupa regizorul Fundal10Cu ce se ocupa regizorul Fundal10 
alexutzu (2020)
Cu ce se ocupa regizorul Fundal10Cu ce se ocupa regizorul Fundal10Cu ce se ocupa regizorul Fundal10 
alexandru04bos1 (1989)
Cu ce se ocupa regizorul Fundal10Cu ce se ocupa regizorul Fundal10Cu ce se ocupa regizorul Fundal10 
Florinel (1696)
Cu ce se ocupa regizorul Fundal10Cu ce se ocupa regizorul Fundal10Cu ce se ocupa regizorul Fundal10 
ducu (1458)
Cu ce se ocupa regizorul Fundal10Cu ce se ocupa regizorul Fundal10Cu ce se ocupa regizorul Fundal10 

Link-uri externe
FOTBAL PE NET

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Cu ce se ocupa regizorul

+7
razvanX
Marina
Flavius
celmaitare
Alex.B
alexandru04bos1
Valentin
11 participanți

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Cu ce se ocupa regizorul Empty Cu ce se ocupa regizorul Dum Dec 12, 2010 5:42 pm

Valentin

Valentin
Varlavu
Varlavu

Regizor de film


Regizorul de film, este creatorul principal al filmului. Calitatea lui de conducător al întregului proces de creaţie îi permite să defalce sarcini specifice colaboratorilor săi în realizarea creaţiei: operatori, scenografi, compozitori, actori, echipa tehnică, etc. El, regizorul coordonează activitatea acestora pentru atingerea scopului artistic din faza de concepţie şi reflectat în decupajul regizoral al filmului.

De aceea, regizorul este prezent în toate momentele importante a creaţiei filmului, de la elaborarea decupajului regizoral, stabilirea distribuţiei, avizarea schiţelor de decoruri şi costume, coordonarea actorilor la filmare, conducerea propiu zisă a filmarii,efectuarea montajului de film, definitivarea coloanei sonore şi stabileşte forma finală a filmului.

Ca o concluzie, regizorul de film, este omul care asigură unitatea conceptivă de realizare a operei cinematografice, filmul. Subliniez faptul că această unitate de concepţie artistică este influienţată de concepţia ideologică, atât a regizorului, cât şi a orânduirii sociale unde trăieşte.

http://www.trasnitii.com

2Cu ce se ocupa regizorul Empty Re: Cu ce se ocupa regizorul Dum Dec 12, 2010 7:29 pm

alexandru04bos1

alexandru04bos1
Iuliana
Iuliana

regizorul trebuie sa fie prezent cand fac actori repetitii

3Cu ce se ocupa regizorul Empty Re: Cu ce se ocupa regizorul Lun Dec 13, 2010 3:41 am

Alex.B

Alex.B
Vandame
Vandame

super... Marlanu

http://www.trasnitii.com

4Cu ce se ocupa regizorul Empty Re: Cu ce se ocupa regizorul Mar Dec 21, 2010 10:20 pm

celmaitare


General
General

adica el face episodul nu?

5Cu ce se ocupa regizorul Empty Re: Cu ce se ocupa regizorul Mar Dec 21, 2010 10:45 pm

Valentin

Valentin
Varlavu
Varlavu

Scenaristul scrie tot ce se va intampla in episod ...replici etc...asa cred .

http://www.trasnitii.com

6Cu ce se ocupa regizorul Empty Re: Cu ce se ocupa regizorul Sam Ian 08, 2011 8:03 pm

Flavius

Flavius
Comandant
Comandant

regizorul coordoneaza actori dupa scenariu

7Cu ce se ocupa regizorul Empty Re: Cu ce se ocupa regizorul Sam Ian 08, 2011 8:05 pm

Flavius

Flavius
Comandant
Comandant

scenaristul...in cazul nostru misu marinescu...face scenariul adica episodul

8Cu ce se ocupa regizorul Empty Re: Cu ce se ocupa regizorul Mier Ian 26, 2011 3:52 am

Marina

Marina
Soldat
Soldat

Regizorul este prezent la orice filmare si bineinteles asa cum au spus si altii coordoneaza actorii...si nu numai;)

9Cu ce se ocupa regizorul Empty Re: Cu ce se ocupa regizorul Sam Ian 29, 2011 7:11 pm

Alex.B

Alex.B
Vandame
Vandame

adica el face miscarile scenice ale personajelor,nu?

http://www.trasnitii.com

10Cu ce se ocupa regizorul Empty Re: Cu ce se ocupa regizorul Joi Mar 03, 2011 6:25 am

razvanX

razvanX
Marlanu
Marlanu

cam asa ceva asa cred

11Cu ce se ocupa regizorul Empty Re: Cu ce se ocupa regizorul Mar Mar 15, 2011 8:29 pm

trasnit08

trasnit08
Marlanu
Marlanu

da ai dreptate

12Cu ce se ocupa regizorul Empty Re: Cu ce se ocupa regizorul Vin Mar 18, 2011 2:41 am

razvanX

razvanX
Marlanu
Marlanu

stiu mai mereu au :d

13Cu ce se ocupa regizorul Empty Re: Cu ce se ocupa regizorul Sam Mar 26, 2011 3:09 pm

trasnit08

trasnit08
Marlanu
Marlanu

este foarte comica

14Cu ce se ocupa regizorul Empty Re: Cu ce se ocupa regizorul Lun Apr 25, 2011 1:37 am

pupazel

pupazel
Colonel
Colonel

Multumim Valetin, dar aproximativ toti cred ca stiam, este buna totusi aceasta explicatie.

15Cu ce se ocupa regizorul Empty Re: Cu ce se ocupa regizorul Lun Apr 25, 2011 1:58 am

trasnit08

trasnit08
Marlanu
Marlanu

da o auzim mereu la sfarsitul episodului cand se dau niste gresei si ea le corecteaza

16Cu ce se ocupa regizorul Empty Re: Cu ce se ocupa regizorul Lun Apr 25, 2011 8:29 pm

razvanX

razvanX
Marlanu
Marlanu

asa e la greseli ea cred ca vorbeste

17Cu ce se ocupa regizorul Empty Re: Cu ce se ocupa regizorul Lun Apr 25, 2011 8:53 pm

trasnit08

trasnit08
Marlanu
Marlanu

regizorul se ocupa cu corectatul greselilor

18Cu ce se ocupa regizorul Empty Re: Cu ce se ocupa regizorul Lun Apr 25, 2011 9:06 pm

razvanX

razvanX
Marlanu
Marlanu

cu ce se ocupa regizorul?"le sopteste-n casca" cum zicea tilica de revelion actorilor

19Cu ce se ocupa regizorul Empty Re: Cu ce se ocupa regizorul Lun Apr 25, 2011 10:25 pm

trasnit08

trasnit08
Marlanu
Marlanu

nici chiar asa

20Cu ce se ocupa regizorul Empty Re: Cu ce se ocupa regizorul Lun Apr 25, 2011 11:56 pm

razvanX

razvanX
Marlanu
Marlanu

de unde sti?

21Cu ce se ocupa regizorul Empty Re: Cu ce se ocupa regizorul Mar Ian 10, 2012 3:10 am

gabelu

gabelu
Agent-şef adjunct de poliţie
Agent-şef adjunct de poliţie

da ai dreptate

https://www.facebook.com/profile.php?id=100002358483080

22Cu ce se ocupa regizorul Empty Re: Cu ce se ocupa regizorul Sam Iun 08, 2013 2:05 am

Florinel

Florinel
Loricica
Loricica

eu nici nu stiam bine cine e multumesc vali :)

http://www.trasnitii.com

23Cu ce se ocupa regizorul Empty Re: Cu ce se ocupa regizorul Sam Mar 22, 2014 8:20 pm

trasnit08

trasnit08
Marlanu
Marlanu

pacat ca nu prea mai apare ca era comica cand facea Pupaza emisiunea Pupaza Show si i se auzea vocea

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Subiecte similare

-

» Cu ce se ocupa scenaristul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum