Intra si tu in comunitatea "Trasnitii"

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Intra si tu in comunitatea "Trasnitii"
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Acasa
Site
Episoade Video
Stiri "trasnitii"
Episoade
Chat
Membri
Profil
Mesaje
Inregistrare
Conectare
Deconectare
Sondaj

Ce personaj preferati?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Vezi rezultatele

Facebook
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Top postatori
marlanu_ferdi (4748)
Grig Chiroiu: „Trăsniţii din NATO“ vor intra în Cartea Recordurilor Fundal10Grig Chiroiu: „Trăsniţii din NATO“ vor intra în Cartea Recordurilor Fundal10Grig Chiroiu: „Trăsniţii din NATO“ vor intra în Cartea Recordurilor Fundal10 
razvanX (3410)
Grig Chiroiu: „Trăsniţii din NATO“ vor intra în Cartea Recordurilor Fundal10Grig Chiroiu: „Trăsniţii din NATO“ vor intra în Cartea Recordurilor Fundal10Grig Chiroiu: „Trăsniţii din NATO“ vor intra în Cartea Recordurilor Fundal10 
trasnit08 (3153)
Grig Chiroiu: „Trăsniţii din NATO“ vor intra în Cartea Recordurilor Fundal10Grig Chiroiu: „Trăsniţii din NATO“ vor intra în Cartea Recordurilor Fundal10Grig Chiroiu: „Trăsniţii din NATO“ vor intra în Cartea Recordurilor Fundal10 
Alex.B (3121)
Grig Chiroiu: „Trăsniţii din NATO“ vor intra în Cartea Recordurilor Fundal10Grig Chiroiu: „Trăsniţii din NATO“ vor intra în Cartea Recordurilor Fundal10Grig Chiroiu: „Trăsniţii din NATO“ vor intra în Cartea Recordurilor Fundal10 
Valentin (2612)
Grig Chiroiu: „Trăsniţii din NATO“ vor intra în Cartea Recordurilor Fundal10Grig Chiroiu: „Trăsniţii din NATO“ vor intra în Cartea Recordurilor Fundal10Grig Chiroiu: „Trăsniţii din NATO“ vor intra în Cartea Recordurilor Fundal10 
razvan 1997 (2190)
Grig Chiroiu: „Trăsniţii din NATO“ vor intra în Cartea Recordurilor Fundal10Grig Chiroiu: „Trăsniţii din NATO“ vor intra în Cartea Recordurilor Fundal10Grig Chiroiu: „Trăsniţii din NATO“ vor intra în Cartea Recordurilor Fundal10 
alexutzu (2020)
Grig Chiroiu: „Trăsniţii din NATO“ vor intra în Cartea Recordurilor Fundal10Grig Chiroiu: „Trăsniţii din NATO“ vor intra în Cartea Recordurilor Fundal10Grig Chiroiu: „Trăsniţii din NATO“ vor intra în Cartea Recordurilor Fundal10 
alexandru04bos1 (1989)
Grig Chiroiu: „Trăsniţii din NATO“ vor intra în Cartea Recordurilor Fundal10Grig Chiroiu: „Trăsniţii din NATO“ vor intra în Cartea Recordurilor Fundal10Grig Chiroiu: „Trăsniţii din NATO“ vor intra în Cartea Recordurilor Fundal10 
Florinel (1696)
Grig Chiroiu: „Trăsniţii din NATO“ vor intra în Cartea Recordurilor Fundal10Grig Chiroiu: „Trăsniţii din NATO“ vor intra în Cartea Recordurilor Fundal10Grig Chiroiu: „Trăsniţii din NATO“ vor intra în Cartea Recordurilor Fundal10 
ducu (1458)
Grig Chiroiu: „Trăsniţii din NATO“ vor intra în Cartea Recordurilor Fundal10Grig Chiroiu: „Trăsniţii din NATO“ vor intra în Cartea Recordurilor Fundal10Grig Chiroiu: „Trăsniţii din NATO“ vor intra în Cartea Recordurilor Fundal10 

Link-uri externe
FOTBAL PE NET

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Grig Chiroiu: „Trăsniţii din NATO“ vor intra în Cartea Recordurilor

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

alexutzu

avatar
Baros
Baros

Grig Chiroiu: „Trăsniţii din NATO“ vor intra în Cartea Recordurilor
Publicitate
„Adevărul”: Cum stă treaba cu Guinness Book? Sunt „Trăsniţii“ cei mai longevivi?

Grig Chiroiu: Cele mai lungi seriale de comedie din lume - şi cele mai cunoscute - au avut 200- 250 de episoade („MASH“, „Seinfeld“, „Familia Bundy“, „Friends“ etc). Noi am depăşit 600 în sezonul acesta, care este al doisprezecelea. De curând, am trimis o scrisoare către Guinness Book, pentru a intra la secţiunea “Cele mai longevive seriale de comedie”. Aşteptăm răspunsul lor.

Ce înseamnă 600 de episoade?

600 de episoade înseamnă 300 de ore pe micul ecran („în direct“ şi sunt sigur că şi „în reluare”, încă pe-atâtea) şi 4.500 de ore de muncă pe platouri. Într-o săptămână, filmăm 4, 5 sau chiar 6 episoade.

Ce primează: calitatea sau cantitatea?

Sigur că mai întâi te gândeşti să faci ceva de calitate, dar dacă poţi obţine şi cantitate de calitate, este şi mai bine!

De ce vreţi să intraţi în Cartea Recordurilor?

Pentru că nu e uşor să faci umor, cu atât mai mult un sitcom de cursă lungă, cum este „Trăsniţi din NATO”. Aflăm în fiecare zi că se bat recorduri pentru tot felul de „realizări”, unele total inutile, fără nicio semnificaţie. Dacă te hotărăşti să baţi recordul pentru cel mai lung cârnat din lume, e uşor. Cine vrea însă să doboare recordul nostru, trebuie să filmeze 10 ani de zile, în ritmul în care am făcut-o noi. Nimeni nu ne poate depăşi performanţa peste noapte!

Unde a făcut Grig Chiroiu, actualul „caporal Pupăză“, armata?

Armata am făcut-o lângă Ploieşti (pentru că am avut pile), chiar în anul Revoluţiei.

Cum aţi intrat în showbiz?

La început am fost la Casa Centrală a Armatei, unde jucam într-un spectacol de revistă. Eram prezentator, dar prestam şi câteva scenete. În timp, lucrurile au evoluat, am ajuns la Prima TV cu câteva sketchuri, după care am devenit colegii lui Florin Călinescu la „Chestiunea Zilei“.

Ce a învăţat Grig Chiroiu din lecţia numită „Chestiunea Zilei“?

Despre “Chestiunea Zilei” toată lumea îşi aduce aminte cu plăcere, pentru că a fost primul produs de televiziune românesc care îşi permitea să parodieze clasa politică. Experienţa acelei perioade a stat la baza formării mele ca actor şi producător.

Florin Călinescu era cam misogin. În echipă era vreo femeie?

Nu era nicio femeie, pentru că la vremea respectivă nu prea erau multe femei în politică. Atunci când aveam nevoie să interpretăm personaje feminine, ne ieşeau mult mai comic travestiurile.

Ce vă face fericit?

Familia. Soţia mea, Rodica, şi copiii, Adina şi Mihnea. Cred că şi datorită suportului lor am ajuns la 600 de episoade şi încă mai creştem. Copiii mă înţeleg foarte bine, fiin¬-du-mi “colegi” pe platourile de filmare acum câţiva ani, când au jucat în “Pitici şi tătici”.

O poveste cu pescarul Grig Chiroiu...

Sunt pasionat de pescuit, dar, de mai bine de 4 ani, nu am mai avut timpul necesar pentru asta. Ce vă spun este pe bune, nu-i poveste! Am fost în urmă cu câţiva ani singur la pescuit şi am prins peste 9 kg de peşte. După ce le-am dat şi unor băieţi de pe baltă care nu prinseseră nimic, am împărţit cu familia (părinţii şi sora mea) şi am mâncat şi noi pe săturate. Îi spusesem soţiei că nu am prins nimic. La prânz, când a venit acasă şi a intrat în baie, s-a speriat văzând că transformasem cada în acvariu.

Aţi investit în turism. De ce nu într-o afacere cu melci sau scoici?

Am o pensiune la Olăneşti - se cheamă “Noel”- şi acolo îmi petrec de doi ani timpul liber. Am început o astfel de afacere pentru că socrii mei sunt din Olăneşti, amândoi lucrând în turism. Noi nu facem faţă, oricum, cererilor de turişti, dar cu tichetele doamnei Udrea!... Doamna ministru a fost de curând în Olăneşti, o mai aşteptăm şi cu altă ocazie. Dacă vrea să ne viziteze la pensiune, să-şi facă rezervare din timp, pentru că avem cereri foarte multe!

Şi fetele de la echipa locală de handbal vin la pensiunea dumneavoastră...

Mai întâi au venit fetele de la Vyborg, iar anul acesta au venit sportivele de la Oltchim. S-ar putea să fie cu noroc, pentru că Vyborg a fost anul trecut campioană mondială la handbal, iar Oltchim tocmai s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor. Cu întreaga echipă de handbal Oltchim avem o relaţie foarte bună. Fetele sunt foarte drăguţe, iar antrenorul, domnul Radu Voina, este un om deosebit şi foarte modest pentru valoarea lui. Copiii mei s-au împrietenit cu fetele şi nu lipsim de la niciun meci al lor.

Distribuie acest articol pe: reddit

asta da postare,avem cu ce ne mandri!

ai perfecta dreptate

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum