Intra si tu in comunitatea "Trasnitii"

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Intra si tu in comunitatea "Trasnitii"
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Acasa
Site
Episoade Video
Stiri "trasnitii"
Episoade
Chat
Membri
Profil
Mesaje
Inregistrare
Conectare
Deconectare
Sondaj

Ce personaj preferati?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Vezi rezultatele

Facebook
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Top postatori
marlanu_ferdi (4748)
Raluca Guslicov a.k.a Teo Diliman: “Rolul din Trasnitii imi place la nebunie” Fundal10Raluca Guslicov a.k.a Teo Diliman: “Rolul din Trasnitii imi place la nebunie” Fundal10Raluca Guslicov a.k.a Teo Diliman: “Rolul din Trasnitii imi place la nebunie” Fundal10 
razvanX (3410)
Raluca Guslicov a.k.a Teo Diliman: “Rolul din Trasnitii imi place la nebunie” Fundal10Raluca Guslicov a.k.a Teo Diliman: “Rolul din Trasnitii imi place la nebunie” Fundal10Raluca Guslicov a.k.a Teo Diliman: “Rolul din Trasnitii imi place la nebunie” Fundal10 
trasnit08 (3153)
Raluca Guslicov a.k.a Teo Diliman: “Rolul din Trasnitii imi place la nebunie” Fundal10Raluca Guslicov a.k.a Teo Diliman: “Rolul din Trasnitii imi place la nebunie” Fundal10Raluca Guslicov a.k.a Teo Diliman: “Rolul din Trasnitii imi place la nebunie” Fundal10 
Alex.B (3121)
Raluca Guslicov a.k.a Teo Diliman: “Rolul din Trasnitii imi place la nebunie” Fundal10Raluca Guslicov a.k.a Teo Diliman: “Rolul din Trasnitii imi place la nebunie” Fundal10Raluca Guslicov a.k.a Teo Diliman: “Rolul din Trasnitii imi place la nebunie” Fundal10 
Valentin (2612)
Raluca Guslicov a.k.a Teo Diliman: “Rolul din Trasnitii imi place la nebunie” Fundal10Raluca Guslicov a.k.a Teo Diliman: “Rolul din Trasnitii imi place la nebunie” Fundal10Raluca Guslicov a.k.a Teo Diliman: “Rolul din Trasnitii imi place la nebunie” Fundal10 
razvan 1997 (2190)
Raluca Guslicov a.k.a Teo Diliman: “Rolul din Trasnitii imi place la nebunie” Fundal10Raluca Guslicov a.k.a Teo Diliman: “Rolul din Trasnitii imi place la nebunie” Fundal10Raluca Guslicov a.k.a Teo Diliman: “Rolul din Trasnitii imi place la nebunie” Fundal10 
alexutzu (2020)
Raluca Guslicov a.k.a Teo Diliman: “Rolul din Trasnitii imi place la nebunie” Fundal10Raluca Guslicov a.k.a Teo Diliman: “Rolul din Trasnitii imi place la nebunie” Fundal10Raluca Guslicov a.k.a Teo Diliman: “Rolul din Trasnitii imi place la nebunie” Fundal10 
alexandru04bos1 (1989)
Raluca Guslicov a.k.a Teo Diliman: “Rolul din Trasnitii imi place la nebunie” Fundal10Raluca Guslicov a.k.a Teo Diliman: “Rolul din Trasnitii imi place la nebunie” Fundal10Raluca Guslicov a.k.a Teo Diliman: “Rolul din Trasnitii imi place la nebunie” Fundal10 
Florinel (1696)
Raluca Guslicov a.k.a Teo Diliman: “Rolul din Trasnitii imi place la nebunie” Fundal10Raluca Guslicov a.k.a Teo Diliman: “Rolul din Trasnitii imi place la nebunie” Fundal10Raluca Guslicov a.k.a Teo Diliman: “Rolul din Trasnitii imi place la nebunie” Fundal10 
ducu (1458)
Raluca Guslicov a.k.a Teo Diliman: “Rolul din Trasnitii imi place la nebunie” Fundal10Raluca Guslicov a.k.a Teo Diliman: “Rolul din Trasnitii imi place la nebunie” Fundal10Raluca Guslicov a.k.a Teo Diliman: “Rolul din Trasnitii imi place la nebunie” Fundal10 

Link-uri externe
FOTBAL PE NET

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Raluca Guslicov a.k.a Teo Diliman: “Rolul din Trasnitii imi place la nebunie”

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Valentin

Valentin
Varlavu
Varlavu

Este psihiatru si e un pic... altfel. Odata intrati in cabinetul ei, pacientii nu mai au nicio sansa de recuperare. Are stil si personalitate ...multipla. Cu siguranta, o recunoasteti pe “Trasnita” Teo Diliman. Despre pasiunea pentru actorie, personajul ei preferat, familie si cariera, ne povesteste actrita Raluca Guslicov.
Raluca Guslicov a.k.a Teo Diliman: “Rolul din Trasnitii imi place la nebunie” Raluca_guslicov_1_1
Cine este Raluca Guslicov?
M-am nascut pe 9 iulie 1975, la Ploiesti... Prima baie am facut-o in lapte si petale de trandafir, la insistentele bunicii. Am fost botezata acasa, in cazanul de bulion, pentru ca dascalul a uitat cristelnita la biserica. Preotul a convins pe toata lumea ca este mai igienic. La cateva luni, deja toata lumea se saturase de urletele mele! De mica am constatat, eu si armata din jurul meu, ca am multa energie, ca desi l-am luat pe “nu” in brate, sau poate tocmai din cauza asta, sunt independenta, dar si destul de incapatanata.

Am doi copii, Ralf (9 ani) si Marc (6 ani). Viata mea înseamna educatia lor si grija pentru ei, dar mai ales profesia mea de actrita. Ma implic cu entuziasm in orice proiect care tine de meseria mea. Un loc important îl ocupa filmarile pentru Trasnitii, pregatirea emisiunilor de radio, roluri de dublare a vocilor în filme de animatie, repetitii si spectacole la teatru. In rest... din cand in cand aerobic, lectii cu copiii, karate si înot, asta in cazul fericit in care nu sunt filmari pana tarziu. Oricum, la finalul zilei sunt incantata ca am reusit sa fac tot ce mi-am propus.


Cum ti-ai descrie vocatia?

De mica imi doream sa devin actrita. Am avut ceva dubii in liceu, cand m-am lasata influentata de parinti, cum ca ar trebui sa fac gestiune si contabilitate, dar mi-a trecut relativ repede.

De cand ma stiu sunt actrita la teatrul Constantin Tanase. Am intrat la facultate in 1994 si nu m-am mai putut dezlipi de gen. Imi place teribil! Stela Popescu, Alexandru Arsinel, Nae Lazarescu, Vasile Muraru si Cristina Stamate m-au sustinut de-a lungul perioadei, dezvaluindu-mi secretele unei meserii extraordinare, cu caracteristicile specifice Revistei.


Amintiri din studentie
“Imi amintesc de examenul de licenta la UNATC, cand am intrat in sala cu un casetofon in mana, iar Adrian Pintea mi-a aratat unde este priza, ba mai mult de atat, m-a ajutat, intrucat tremuram foarte tare. M-a linistit, spunandu-mi: “Aici! Stai linistita! Totul o sa fie bine!” In comisie, langa Adrian Pintea, statea Dem Radulescu, venit de pe hol si care, vazand ca m-am descaltat in vederea interpretarii monologului, mi-a spus, intr-un stil doar al lui: “Sa te incalti, ca pe hol te trage curentul, domnisoara!”. Atentie si grija am simtit la acel examen! Trac am si acum, dar dupa ce spun cateva cuvinte, restul vine de la sine, la standardele cerute si impuse de constiinta si suflet, nu neaparat in ordinea asta”


Cum ti-ai descoperit pasiunea pentru mass-media?
Pasiunea pentru televiziune am descoperit-o in momentul in care mi s-a propus sa lucrez ca reporter la Tele7abc, dupa care am devenit prezentator al unei emisiuni muzicale si, intr-un an si jumatate, am ajuns sa realizez si sa prezint o emisiune in direct. Am invatat ce trebuie sa faca un redactor, un editor, un producator, un reporter, si lista continua. Ajunsesem sa stau atat de mult in televiziune, incat mama ma intreba daca e cazul sa-mi cumpere un pat pliant, sa dorm in studio, pentru ca pe acasa treceam cam rar. Dar a meritat!

Serialul Trasnitii ocupa un loc aparte in viata mea. Acestia sunt oamenii care mi-au dat posibilitatea sa fac ce imi place cel mai tare: sa joc asa cum vreau! Imi place la nebunie personajul Teo, pentru ca rolul mi se potriveste ca o manusa. Pot sa fac ce vreau si am si scuza perfecta: “Asa e personajul! Asa mi se cere!”


Ce faci atunci cand nu esti pe scena sau la filmari?

Ies cu copiii in parc sau oriunde au ei chef, si particip activ la tot ceea ce vor ei sa faca, volei, plimbari cu bicicleta, pe role sau patine. Imi place sa inot, sa cant la pian, sa calatoresc, sa cunosc oameni si locuri. Si mai ales, sa dansez pana la epuizare! Practic aerobic, tenis, am facut karate si vreau sa invat sa schiez. Cu patinele si rolele ma descurc.


Ce te intristeaza?
Faptul ca oamenii nu zambesc, iar atmosfera devine plina de tensiune, agitatie si rautate.

Ce te sperie cel mai mult?
Ca de mâine s-ar putea sa-mi revin, si sa nu mai fiu “trasnita”…


Pe Raluca Guslicov o puteti urmari in fiecare saptamana, de luni pana joi, de la ora 22:15, la “Trasnitii”, numai la Prima TV

http://www.trasnitii.com
Distribuie acest articol pe: reddit

tare misto! e adevarat !o prinde bn rolul ')

O prinde foarte bine acest rol Teo

da are un rol bun in serial

da are un rol bun in serial

chiar o prinde bn rolul

da asa este

nu putea sa aiba un rol care so prinda mai bine

omerita rolu se potriveste cu ea

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum