Intra si tu in comunitatea "Trasnitii"

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Intra si tu in comunitatea "Trasnitii"
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Acasa
Site
Episoade Video
Stiri "trasnitii"
Episoade
Chat
Membri
Profil
Mesaje
Inregistrare
Conectare
Deconectare
Sondaj

Ce personaj preferati?

Desirée Malonga: “Mananc orice, oricand” Fundal1015%Desirée Malonga: “Mananc orice, oricand” Fundal10 15% [ 6833 ]
Desirée Malonga: “Mananc orice, oricand” Fundal1050%Desirée Malonga: “Mananc orice, oricand” Fundal10 50% [ 22065 ]
Desirée Malonga: “Mananc orice, oricand” Fundal104%Desirée Malonga: “Mananc orice, oricand” Fundal10 4% [ 1677 ]
Desirée Malonga: “Mananc orice, oricand” Fundal108%Desirée Malonga: “Mananc orice, oricand” Fundal10 8% [ 3455 ]
Desirée Malonga: “Mananc orice, oricand” Fundal102%Desirée Malonga: “Mananc orice, oricand” Fundal10 2% [ 724 ]
Desirée Malonga: “Mananc orice, oricand” Fundal101%Desirée Malonga: “Mananc orice, oricand” Fundal10 1% [ 492 ]
Desirée Malonga: “Mananc orice, oricand” Fundal102%Desirée Malonga: “Mananc orice, oricand” Fundal10 2% [ 678 ]
Desirée Malonga: “Mananc orice, oricand” Fundal102%Desirée Malonga: “Mananc orice, oricand” Fundal10 2% [ 1013 ]
Desirée Malonga: “Mananc orice, oricand” Fundal101%Desirée Malonga: “Mananc orice, oricand” Fundal10 1% [ 316 ]
Desirée Malonga: “Mananc orice, oricand” Fundal105%Desirée Malonga: “Mananc orice, oricand” Fundal10 5% [ 2077 ]
Desirée Malonga: “Mananc orice, oricand” Fundal101%Desirée Malonga: “Mananc orice, oricand” Fundal10 1% [ 493 ]
Desirée Malonga: “Mananc orice, oricand” Fundal107%Desirée Malonga: “Mananc orice, oricand” Fundal10 7% [ 3262 ]
Desirée Malonga: “Mananc orice, oricand” Fundal101%Desirée Malonga: “Mananc orice, oricand” Fundal10 1% [ 262 ]
Desirée Malonga: “Mananc orice, oricand” Fundal101%Desirée Malonga: “Mananc orice, oricand” Fundal10 1% [ 500 ]
Desirée Malonga: “Mananc orice, oricand” Fundal102%Desirée Malonga: “Mananc orice, oricand” Fundal10 2% [ 698 ]

Total voturi : 44545

Facebook
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Top postatori
marlanu_ferdi (4748)
Desirée Malonga: “Mananc orice, oricand” Fundal10Desirée Malonga: “Mananc orice, oricand” Fundal10Desirée Malonga: “Mananc orice, oricand” Fundal10 
razvanX (3410)
Desirée Malonga: “Mananc orice, oricand” Fundal10Desirée Malonga: “Mananc orice, oricand” Fundal10Desirée Malonga: “Mananc orice, oricand” Fundal10 
trasnit08 (3153)
Desirée Malonga: “Mananc orice, oricand” Fundal10Desirée Malonga: “Mananc orice, oricand” Fundal10Desirée Malonga: “Mananc orice, oricand” Fundal10 
Alex.B (3121)
Desirée Malonga: “Mananc orice, oricand” Fundal10Desirée Malonga: “Mananc orice, oricand” Fundal10Desirée Malonga: “Mananc orice, oricand” Fundal10 
Valentin (2612)
Desirée Malonga: “Mananc orice, oricand” Fundal10Desirée Malonga: “Mananc orice, oricand” Fundal10Desirée Malonga: “Mananc orice, oricand” Fundal10 
razvan 1997 (2190)
Desirée Malonga: “Mananc orice, oricand” Fundal10Desirée Malonga: “Mananc orice, oricand” Fundal10Desirée Malonga: “Mananc orice, oricand” Fundal10 
alexutzu (2020)
Desirée Malonga: “Mananc orice, oricand” Fundal10Desirée Malonga: “Mananc orice, oricand” Fundal10Desirée Malonga: “Mananc orice, oricand” Fundal10 
alexandru04bos1 (1989)
Desirée Malonga: “Mananc orice, oricand” Fundal10Desirée Malonga: “Mananc orice, oricand” Fundal10Desirée Malonga: “Mananc orice, oricand” Fundal10 
Florinel (1696)
Desirée Malonga: “Mananc orice, oricand” Fundal10Desirée Malonga: “Mananc orice, oricand” Fundal10Desirée Malonga: “Mananc orice, oricand” Fundal10 
ducu (1458)
Desirée Malonga: “Mananc orice, oricand” Fundal10Desirée Malonga: “Mananc orice, oricand” Fundal10Desirée Malonga: “Mananc orice, oricand” Fundal10 

Link-uri externe
FOTBAL PE NET

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Desirée Malonga: “Mananc orice, oricand”

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Valentin

Valentin
Varlavu
Varlavu

1. Ce ne poti spune despre regimul tau alimentar?

Nu tin nicio dieta, cu toate ca ar trebui, pentru sanatatea mea, dar momentan nu ma resimt sub nicio forma . Nici nu cred ca as putea sa tin vreun regim, din cauza programului meu, care nu ma lasa sa am o alimentatie regulata si sanatoasa. Mananc orice, la orice ora din zi.
Desirée Malonga: “Mananc orice, oricand” Desiree_1_1
2. Cand si de la cine ai invatat sa gatesti? Ce stii sa gatesti, cate retete?

De la mama am invatat sa gatesc! Bucataria nu este punctul meu forte, asa ca nu prea stiu multe retete, doar cele uzuale si usoare (salate, cartofi prajiti, oua, supe etc). Cand am chef sa incerc ceva nou, ma uit pe carti de bucate si incerc sa gatesc dupa ele.

3. Cine gateste la tine in casa, cat de des si ce anume?

Mama gateste, ea este bucatareasa sefa …si cat de mult a incercat pana acum sa ma tina departe de bucatarie pentru a ma lasa sa-mi aloc timpul profesiei si fetitei mele.

4. Ai tinut vreodata cura de slabire? Care e mancarea ta preferata?

Nu am tinut niciodata cura de slabire, am avut noroc ca nu a fost niciodata necesar. Niciodata nu m-am luptat cu kilograme in plus. Mananc orice, la orice ora, iar carfofii prajiti cu toping de cascaval au ramas preferatii mei, inca din copilarie. Imi mai plac supele si mancarea chinezeasca.

5. Ce recomanzi cititorilor nostri? Ne poti da reteta?

Se cheama "Coco" (fiind numele frunzei specifice, dar eu nu o am, asa ca o prepar cu spanac).

Reteta:

spanac (un borcan),
pui (pulpele si pieptul taiat bucatzele mici),
6 cepe, un borcan de unt de arahide,
4 linguri de bulion,
2 linguri de vegeta.

Si ca garniture, orez scazut (ulei, sare, orez-se pune o cantitate dubla de apa si se lasa la cuptor pana ce scade total apa-gen chinezesc).

8 persoane.
Timp de preparare: 1-2 ore.

Mod de preparare:

Se taie ceapa in bucatele mici, se caleste, iar apoi cu putina apa si cu puiul se pune la fiert, pana se fierbe carnea. Dupa ce a fiert, se ia carnea de pe oase, se taie cubulete si se pune inapoi in cratita, unde se mai adauga spanacul, pasta de arahide, vegeta, si se lasa sa fiarba mestecand mereu, pana fierbe spanacul si se ingroasa sosul. Ultimul se adauga bulionul, se mai mesteca putin si e gata.
Orezul: intai se pune apa la fiert, apoi se adauga orezul spalat, care se fierbe la o cantitate dubla de apa (ex: o cana de orez, 2 de apa) la foc mic, se pune putina sare si 2 linguri de ulei, si se lasa pana se evapora intreaga cantitate de apa.

Aceasta reteta se mai poate pregati si cu peste in loc de pui, depinde de preferintele culinare ale fiecaruia.
Sursa: Click



Ultima editare efectuata de catre Valentin in Mier Iun 02, 2010 2:24 am, editata de 1 ori

http://www.trasnitii.com
Distribuie acest articol pe: reddit

avatar

Mesaj Mier Iun 02, 2010 2:20 am Scris de alexutzu

ai fi buna de nevasta Desirée

Valentin

Mesaj Mier Iun 02, 2010 2:26 am Scris de Valentin

Sunt curios sa stiu daca o fi buna mancarea pe care ne-a recomandat-o.. :))

avatar

Mesaj Mier Iun 02, 2010 3:16 am Scris de alexutzu

de buna, cred ca o fi buna,...dar sa nu mori de la ea.. :P

marlanu_ferdi

Mesaj Joi Aug 26, 2010 4:57 pm Scris de marlanu_ferdi

daca esti curios incearc-o

allytzu

Mesaj Joi Sept 16, 2010 5:04 am Scris de allytzu

stiu shi eu???! Marlanu

markelynio

Mesaj Dum Sept 19, 2010 4:42 pm Scris de markelynio

nu suport negrii mai ales pe desire :)) Baba

ducu

Mesaj Lun Noi 15, 2010 8:29 pm Scris de ducu

cum adica nu suporti negrii?

marlanu_jr

Mesaj Mier Noi 17, 2010 3:50 am Scris de marlanu_jr

nu isi face probleme ca se ingrasa ca o iubeste Chiorete oricum ar arata :))

alexandru04bos1

Mesaj Mier Noi 17, 2010 1:02 pm Scris de alexandru04bos1

da merita

avatar

Mesaj Mier Ian 12, 2011 8:26 pm Scris de koma

frumusica desiree si un metabolism de invidiat...bravo...in principiu nu mai conteaza daca e mancarea foarte gustoasa sau nu...nu?:)

Mesaj  Scris de Continut sponsorizat

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum